SOŁECTWO
ZAGWIŹDZIE
od 1754 r.
Widoki jesieni w Zagwiździu (14).jpegWidoki jesieni w Zagwiździu (19).jpegWidoki jesieni w Zagwiździu (21).jpegWidoki jesieni w Zagwiździu (24).jpegWidoki jesieni w Zagwiździu (25).jpegWidoki jesieni w Zagwiździu (30).jpegWidoki jesieni w Zagwiździu (31).jpegWidoki jesieni w Zagwiździu (33).jpegWidoki jesieni w Zagwiździu (6).jpegWidoki jesieni w Zagwiździu (7).jpegWidoki jesieni w Zagwiździu (8).jpeg
ZAGWIŹDZIEsz z zachwytu
Dziś jest: poniedziałek, 14-10-2024
Imieniny: Alany, Damiana, Liwii
Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 98
W tym miesiącu: 9421
Wszystkich odwiedzin: 3319071
Aplikacja dla turysty "Szlakiem
odlewniczym" po Zagwiździu
 
Głos Historii.jpeg

 

Polecamy:
 
 
LOGO 70 lat PZW Murów.png

SNW LOGO Zagwizdzie.jpeg

LGD stobrawski.jpeg

logo lgr opolszczyzna.jpeg

logo Stobrawski Parrk Krajobrazowy.png

piekna wies opolska.jpeg

 

Nagrody za grę

Gra terenowa "Poznaj zabytki Zagwiździa" w 2011 i 2012 wygrała w swoich kategoriach:

W wojewódzkim konkursie Piękna Wieś Opolska 2012 w kategorii Najlepszy Projekt Odnowy Wsi wygrał projekt "Poznaj zabytki Zagwiździa", wykonany przez młodzież pod opieką opiekuna.

okolicznościowy talerz.jpeg  okolicznościowy wazon.jpeg dyplom rolniczy.jpeg dyplom zloty.jpeggratulacje.jpeg gratulacje krapkowic.jpeg 

Podczas uroczystości w Kórnicy wręczono nagrody. 

Wszyscy razem.jpeg

Oficjalny kumunikat komisji uzasadniający swój wybór.

I miejsce – Zagwiździe (gm. Murów) – nagroda w wysokości 8 000 zł „Poznaj zabytki Zagwiździa” to ciekawy i innowacyjny pomysł na aktywne spędzenie czasu i pokazania najcenniejszych obiektów w Zagwiździu.
Projekt ten opracowała miejscowa
młodzież gimnazjalna przy pomocy opiekuna merytorycznego- lidera odnowy wsi  w Zagwiździu. Jest to gra terenowa mająca na celu przybliżenie uczestnikom gry miejsc, wydarzeń i ludzi, którzy mieli istotny wpływ na powstanie i rozwój Zagwiździa, co przyczyniło się do poprawy statutu społecznego i standardu życia w tej wsi. W grze tej wykorzystano 8 obiektów jako punktów kontrolnych, po których kolejno wg wylosowanego scenariusza gry wędruje drużyna młodzieży wraz z dorosłym opiekunem. Punkty kontrolne to miejscowa śluza kanału hutniczego, odlewnia żeliwa, kościół, wzgórze św. Rocha, czakram w Ogrodzie botanicznym, most armatni, zabytkowa Kuźnia i Sala Muzealna. Po przejściu przez drużynę wszystkich punktów kontrolnych i odpowiedzi na przygotowane pytania (16 wylosowanych z 92) komisja konkursowa z etnografem, historykiem oraz liderami odnowy wsi dokonuje oceny i typuje zwycięzców gry. Komisja doceniła fakt, Ŝe projekt ma charakter innowacyjny, trwały, rozwojowy, bazujący na konkretnych działaniach zmierzających do utworzenia Parku Kulturowego oraz jest spójny z planem rozwoju miejscowości. Godnym zauważenia jest fakt, iż projekt ma nieocenione znaczenie edukacyjne i promocyjne dla mieszkańców Zagwiździa, integrując mieszkańców wsi. W ubiegłym roku gra pod względem jakości merytorycznej i technicznej została doceniona przez Narodowy Instytut Dziedzictwa w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa jako najlepsza gra terenowa w Polsce.

Link do prezentacji z gry:

Kalendarz wydarzeń
Kliknij wybraną datę Galeria zdjęć > E-kartki >